Apskats: lēts planšetdators – GoClever Tab R76.1

Apskats: lēts planšetdators – GoClever Tab R76.1

Planšetdatori ar katru dienu kļūst populārāki, bet ne visi grib un var atļauties pirkt iPad3 vai citu brendus planšetdatorus par 300Ls. Pat neatceros kā, bet kaut kā nonācu līdz aio.lv planšetdatora piedāvājumam. Mazliet izprašņājos tviterī, un tā, kā cena bija 49,99Ls (dāvanā ādas maciņš/klaviatūra), daudz nedomājot pasūtīju.

Uzzināju, ka aio pasūtījis no Polijas kravu ar tādiem planšetdatoriem (200 gab.) un pacietīgi gaidīju savējo.

Ko es varu teikt pēc mēneša planšetdatora spaidīšanas?

Planšeti principā izmantoju tikai spēlīšu spēlēšanai, nekādu dokumentus nerediģēju un piezīmes nerakstu. Jau otrajā dienā sapratu, ka tas maciņš/klaviatūra ir bezjēdzīgs pasākums un atteicos no tā pilnībā (pārdodu, jauns :D).  Planšete ir ērta pateicoties saviem izmēriem (7″), var iebāzt jakas vai lielākā džinsu kabatā. Bezvadu internetu atrod un savienojas labi.

Galvenie tehniskie parametri:

Android 4.1 jelly bean

4GB atmiņa

512MB RAM

1 kodola 1GHz Cortex A9 procesors

Ekrāns 7″ LCD TFT 1024×600

Divas 0,3Mpx kameras

Akumulatora darbības laiks ~4 stundas

Mīnusu šim agregātam arī netrūkst – pats skārienjūtīgais ekrāns ap planšetes malām nav tas jūtīgākais un vispār var gadīties, ka kaut ko verot vaļa vajadzēs taisīt “dubultklikšķi”. Ja atstāts ieslēgts Wifi, var gadīties, ka kaut kas rij akumulatoru un planšete izlādējas pilnībā. Ja atveri vaļa vairāki procesi 1GHz procesors sāk iebremzēt. Kameru izšķirtspēja ir, kā jau minēju 0,3Mpx (piemērs). Korpusa plastmasām nav izmantoti paši labākie materiāli (to arī nevar gribēt par tādu cenu).

Kopsavilkums:

Lēts planšetdators ar kuru paspēlēties vai skatīties Youtube/Lattelecom TV. Īstā planšetes vērtība varētu būt kādi 20Ls, bet nu Latvijā mēs esam pieraduši pārmaksāt. Pirkumu nenožēloju. Ja ir kādi jautājumi par planšeti, droši rakstiet komentāros.

P.S. pašreiz arī 1a.lv piedāvā līdzīgu planšeti (Tab R76.2) par 50Ls, šeit links salīdzināšanai, man jau šķiet, ka tikai dizains ir mainīts.

5 Comments

  1. Esmu tagad pasūtijis GoClever TAB R104 8GB, par 87 LVL.
    Iekšas viņam tādas – Android 4.1; Ekrāns: 10.1″, Izšķirtspēja: 1024 x 600, Operatīvā atmiņa: 1 GB, Iebūvēta atmiņa: 8 GB, WiFi: Jā (802.11 b/g/n), 3G atbalsts: Nē, Baterijas darbības laiks: Līdz 5 stundām!

    Planšeti gribu notestēt un tikai filmu skatīšanai nopirku un interneta lietošanai nopirku.

  2. Paliek vien jautājums kāpēc jāpērk Latvijā ja no dx.com vai focalprice.com to pasu var paņemt pa 50usd?

  3. jā, piekrītu, kļūdījos. Būs sliktāks procis un izšķirtspēja. Diez vai lasot internetu vai spēlējot angry birds to jutīsi. Bet nu mans paviršības feils, ok. :)

Submit a Comment